top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDavid Vaculík

Dekor Mramoru

Aktualizováno: 18. 9. 2022

Je jen málo dekorů, které dokážou vytvořit v koupelně větší pocit luxusu, než právě dekor mramoru. Díky digitálnímu tisku jsou kresby a žilnatost obkladů a dlažeb velmi realistické. Mramor je navíc materiálem, který stabilně nevychází z módy a je skutečně nadčasový.


V tomto příspěvku bychom Vám rádi představili několik námi nabízených mramorů a lesklých kamenů. Zaměříme se především na to, čeho si u tohoto typu obkladů a dlažeb povšimnout.Dekory mramorů a lesklých kamenů

Dekorů mramoru je v dnešní době obrovské množství a je těžké se v nich vyznat. My Vám teď představíme alespoň pár základních typů.


Bílé mramory

Nejběžnější jsou odstíny bílého mramoru jako je například Calacatta. Z těchto dekorů se lze vytvořit celou koupelnu, ať už v kombinaci s jiným, kontrastně tmavším mramorem nebo dekorem betonové stěrky případně dřeva.Černé mramory

Fungují zejména jako doplněk k světlým mramorům. Jsou náročnější na údržbu, ale kontrast, který Vám vytvoří v prostoru stojí za to.

Černý mramor se dá velmi dobře použít také mimo koupelnu. Je možné jej v interiéru využít jako dominantní prvek. Jedna stěna obložená černým mramorem vytvoří velmi luxusní a moderní dojem, který zaujme na první pohled.Travertin

Jedná se o dekor kamenů, které mají krásnou nadčasovou kresbu a hodí se pro ty, kteří touží mít lesklý kámen v teplých odstínech.
Onyx

Dekor kamenů, který mívá výraznou kresbu. Není třeba jej kombinovat s jiným odstínem, ale podle výraznosti kresby se dá kombinovat se stěrkovými dekory nebo imitací dřeva.Formáty

Formát u mramorů a lesklých kamenů je stejně podstatná věc stejně jako dekor samotný.

Všeobecně platí, čím větší formát, tím větší prostor pro celistvou kresbu dekoru, méně spár (což oceníte hlavně u bílých a světlých odstínů) .


Formátově začínáme u rozměru 30x60. Naše rada zní, vyhněte se tomuto formátu a přejděte rovnou na čtvercový formát 60x60, kresba bude plnější.


Další formát který máme v nabídce je 30x90 , jde o obkladový formát, vhodný pro zákazníky, kteří mají rádi obdélníkové tvary, ale formát 60x120 je pro ně příliš velký.


Formát 60x120 je náš oblíbený formát, který se řadí mezi velkoformáty.

U tohoto typu obkladů krásně vynikne kresba, manipulace s ním je stále relativně snadná a cenově je velmi přijatelný.


Formáty 120x120, 120x240 a 120x278 jsou největší formáty v naší nabídce, a to nejlepší co Vám můžeme nabídnout. Jde o luxusní materiály s věrnými kresbami, které by se dali nazvat uměleckým dílem. Jejich pořizovací cena je sice vyšší než u klasických formátů a montáž je náročnější. Pokud se ale pro tyto formáty rozhodnete nebudete litovat.


Koupelny Prodag Vám v kterémkoliv případě rádi pomohou najít optimální cestu pro realizaci Vaší vysněné koupelny.

115 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page